Aktiviteter i 2014 og 2015

 

Her er oversigten over årets aktiviteter rundt om i landet.

 

Du kan klikke dig videre til de aktuelle arrangementer via højremenuen.

 

2014

 

 

Januar

 

 

19.

Kegletræning, Juellund

SSK

25.

Indendørs Kørestævne på Ordrupdal 

SSK / KEKF

Februar

 

 

2.

Kegletræning, Juellund

SSK

9.

Kegletræning, Juellund

SSK

14.

Infomøde v/Pia Skar - FEI regler, Bjæverskov

SSK

16.

Kegletræning, Juellund

SSK

22.

Indendørs Kørestævne, Vilvorde,  Roskilde

DKS

Marts

 

 

2.

Kegletræning, Juellund

SSK

9.

Kegletræning, Juellund

SSK

15.

Tømmerkørsel, Ortved

DKS

16.

Kegletræning, Juellund

SSK

23.

Private Driving, Christiansholm slot, Dyrehaven, København

SSK

30.

Træningsmaraton, Dorthealyst

DKS

April

 

 

2.

Kvadrilletræning på Juellund

9.

Kvadrilletræning på Juellund

12.

Kørestævne / DressurCup + TopCup, Ullerup

UKR

13.

Kørestævne / Maraton, Ullerup

UKR

19.

Påskestævne, Bromme

BKF

21.

Private Driving,  Svenstrup Gods

SSK

23.

Kvadrilletræning på Juellund

27.

DressurCup + Fejl & ud, Juellund

SSK

Maj

 

 

1.-4.

CAI-B stævne + Landsstævne, Dorthealyst

DKS

7.

Kvadrilletræning på Juellund

5.-11.

Dressurtræning, Dorthealyst

DKS

11.

Private Driving, Store Dyrehave, Hillerød

SSK

15.

Kvadrilletræning på Juellund

18.

DressurCup + TopCup

KEKF

21.

Kvadrilletræning på Juellund

25.

Orienteringskørsel, Nordsjælland

DKS

30.-31

Dyrskue, Roskilde

 

Juni

 

 

1.

Dyrskue, Roskilde

 

4.

Kvadrilletræning på Juellund

9.

Concours de Tradition, Gisselfeld Kloster

SSK

11. 

Kvadrilletræning på Juellund

14.-15. 

Lands- og klubstævne, Juellund

SSK

18.

Kvadrilletræning på Juellund

22.

StopCup, Slangerup

SOK

23.

Kvadrilletræning på Juellund

24

Kvadrilletræning på Juellund

25

Kvadrilletræning på Juellund

Juli

 

 

6.

TopCup, Nyvang

BKF

16.-20.

DM, Revsø

SKS

August

 

 

10.

Private Driving, Helsingør

SSK

16.

Power Horse / Klubstævne

SSK

17.

DressurCup og TopCup, Juellund

SSK

23.

50+ stævne (dressur + maraton), Slangerup

SOK

24.

Gammel Høstdag, Krenkerup Gods

L/FK

September

 

 

6.-7.

Store Hestedag, Roskilde

 

12.-14.

Landsstævne Dorthealyst

DKS

15. - 21.

Dressurbane opstillet /træning på Dorthealyst

DKS

21.

Concours de Tradition, Krenkerup Gods

SSK

20.-21.

Pløjetræf, Nyvang

Nyvang

27.

Pløjning, Bromme

BKF

28.

DressurCup- og TopCup finale, Juellund

ALLE

Oktober

 

 

4.

Pløjning,  Gunnar Larsen, Skælskør

Gunnar L

5.

Løvfaldstur, Slagelse

DKS

10.

Kulturnat,  København

DKS

11.

Derby - let-stævne, Slangerup

SOK

11.

Pløjning, Haslev

HKR

18.

SM pløjning, Knabstrup / Dorthealyst

DKS

19.

Pløjning, Lolland

L/KF

25.

Pløjning, Hornbæk / Jørgen Ahrendt-Jensen

Jørgen A-J

November

 

 

9. eller 16.

Indendørs kørestævne, Vemmelev

BKF

December

 

 

28.

Nytårskegler, Vilvorde, Roskilde

SSK

2015

 

 

Januar

 

 

?

Kalendermøde, Lynge

SOK

24.

Indendørs Kørestævne  ?

SSK

Februar

 

 

?

Indendørs Kørestævne ?

DKS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TopCup Øst 2014

Se invitationer og resultater her»

 

Glinkowski DressurCup 2014

Se invitationer og resultater her»

 

 

 

Afholdte aktiviteter i SSK i 2012

 

 

Concours de Tradition»
Se regler og resultater her.

 

 

Landsstævne»
Læs alt om stævnet her.

 

 

Keglespecial: Fejl-og-ud»
Bliv klogere på stævnet her.

 

 

Indendørsstævne»
Se alle resultater fra stævnet her

 

 

 

 

 

Sjællandske Sportskuske